Close

Je korálová voda elixírem zdraví?

Již po mnoho desetiletí vzbuzuje pozornost celého světa skutečnost, že obyvatelé japonských ostrovů Okinawa a Tukunoshima se dožívají vysokého věku. Jsou vitální a obecně také netrpí na rakovinu ani srdeční choroby, artritidu, vysoký krevní tlak, roztroušenou sklerózu nebo psychické problémy atd. Vědci z celého světa zkoumali tento jedinečný úkaz a zjistili, že dlouhověkost obyvatel ostrovů souvisí s vysokou mineralizací vody, kterou pijí.

Tyto dva ostrovy se nachází na korálových útesech. Díky skutečně unikátnímu korálovému podloží je tamější voda plná ionizovaných a alkalických minerálů z korálů Sango, který dělá vodu léčivou. Na konci 50. let dvacátého století začala v Japonsku hromadná výroba a použití korálové vody. V současné době pravidelně užívá produkty obsahující korálový vápník více než 4 milióny Japonců.

Kvalita vody má vliv na vitalitu a zdraví celého našeho těla. Vždyť lidský organismus je tvořen až ze 75 % z vody, a proto je pitný režim pro naše tělo tak moc důležitý. Tak co říkáte – není na čase dát si sklenku čisté vody?

Korálová voda

Korálová voda „Coral-Mine“ je přírodní produkt z hlubokovodních korálů Sango, řady Skleraktinií (Větevníků) vyskytující se pouze v Japonském moři.

Mořský korál je unikátním přírodním útvarem, dokonalou symbiózou živočišného, rostlinného a minerálního světa, které bylo dosaženo za více než 500 miliónů let jeho existence.

„Kostra korálu“ je komplex minerálních solí, který podmiňuje jeho  unikátní  účinky  a působení  na  organismus.  V  podstatě  se jedná  o  soli  vápníku a  hořčíku,  ale  obsahuje také draslík, sodík,  železo, fosfor, síru, křemík, chrom, mangan, zinek a další prvky.

V produktu Coral-Mine je nejvíce zastoupený vápník, není určen pouze pro zdraví kostí a zubů, ale je zapojen doslova do stovek zásadních tělesných funkcí. Vědecké výzkumy dokazují, že mnoho nemocí je způsobeno nedostatkem vápníku. Pokud má tělo nedostatek vápníku, pak si ho vezme z kostí, což není pro organismus žádoucí.

Jednou z nejdůležitějších funkcí vápníku je neutralizovat kyselost a pomáhat dosáhnout fyziologické pH rovnováhy v těle. Mírně alkalické prostředí je základní pro život, zdraví, růst a vitalitu. Nižší úrovně pH v těle než pH 7, jsou považované za kyselé a pro zdraví nevyhovující.

Dále je vápník je důležitý pro krevní srážlivost a také pro udržení správné hladiny krevního tlaku. Podílí se na přenášení signálů mezi nervovými buňkami, moduluje energetický metabolismus a tím přispívá i ke kontrole hmotnosti. Má vliv na funkce svalů včetně srdečního a napomáhá činnosti střevních buněk, udržuje normální regulaci jejich vývoje a růstu. Jeho významná úloha je v těhotenství a při kojení.

Přírodní produkt Coral-Mine obsahuje kromě vápníku ještě dalších 73 minerálů a stopových prvků.

Coral-Mine

Je to nejvstřebatelnější forma minerálů a stopových prvků, jakou můžete tělu nabídnout. Jejich chemická struktura se výrazně liší od běžně dostupných produktů se zásaditými minerály, protože minerály a stopové prvky z Coral Mine jsou ve vodě ve formě ionizovaných minerálů. Tyto ionizované minerály dokáže náš organismus až z 95% využít. Korálový písek Coral-Mine má prakticky totožné složení jako lidské kosti.

Korál Sango výrazně mění pH vody směrem k alkalizaci (zásaditosti). Je to nejsilnější a nejpřirozenější alkalizační prostředek, který je vhodný k pravidelnému, každodennímu a dlouhodobému užívání.

Víte, že jogíni pro odkyselení organismu používali hydrogenuhličitan sodný (jedlou sodu)? Na rozdíl od sody je Coral-Mine jemnější a účinnější. Neutralizuje přebytečné kyselosti a dodává tekutinám v organismu zásaditost.

Korálový prášek je silný přírodní absorbent (mnohem silnější než aktivní úhlí). Dokonce i v malém kousku korálu, který se vejde do dlaně, najdeme tisíce nejmenších otvorů, ve kterých žijí hydrofony – mikroorganismy utvářející korály. V důsledku toho korálový prášek velmi rychle deaktivuje chlór, soli těžkých kovů a organické zbytky.

Krystalická mřížka vody

Krystalická mřížka vody

Korálová voda obnovuje krystalickou mřížku vody. Voda dokáže přijímat, ukládat a předávat elektromagnetické vibrace. Na krystalickou mřížku vody má vliv její úprava, přidané látky (např. chlór), nečistoty (těžké kovy a chemikálie), zda je voda přirozeně vystavena slunečnímu svitu nebo naopak elektrosmogu a jiným negativním vlivům. Mnoha výzkumy bylo prokázáno, že voda z kohoutku krystaly netvoří. Coral Sango je schopný vyčistit vodu od negativních vibrací. Dokáže překrýt vzorec umělých nečistot přírodním vzorcem vibrací. Proto Coral Mine tvoří nádherné krystaly.


Zdravotní prospěch z pití korálové vody (Coral-Mine)

 • je vhodná pro každodenní pití, alkalizaci a doplnění ionizovanách minerálů do tkání
 • je výborný ionizovaný nápoj pro sportovce a lidi s extrémní fyzickou zátěží
 • přirozenou cestou posiluje imunitní systém a neutralizuje volné radikály
 • je silným antioxidantem a snadno našim buňkám navrací vitalitu
 • pomáhá doplnit deficit minerálů u potíží kostí (osteoporóza), slabé zubní sklovině, slabých žilních stěnách, lámavosti nehtů, padání vlasů atd…
 • je vhodnou doplňkovou terapií u pacientů s rakovinou, jelikož alkalizace stimuluje imunitní systém, zvláště pak fagocyty a NK buňky
 • má výrazný antibakteriální a antivirový efekt, obzvláště na anaerobní bakterie (viry a bakterie nepřežívají v alkalickém pH)
 • pomáhá snižovat LDL cholesterol a celkové lipidy v plazmě
 • pomalu rozpouští ledvinové a žlučové kameny a zabraňuje jejich další tvorbě
 • zlepšuje stav průduškového astmatu tím, že snižuje viskozitu krve, obnovuje náboj na červených krvinkách, odděluje rulo-formy erytrocytů a dochází tak k lepšímu přenosu kyslíku
 • působí hojivě na podrážděnou žaludeční sliznici v případě gastrointestinálních potíží (pálení žáhy, pocit plnosti, gastritida, žaludeční vředy)
 • zlepšuje přísun kyslíku do mozkových buněk v případě arteriosklerózy mozkové tepny. Pití korálové vody snižuje výrazně riziko mozkové mrtvice
 • pomáhá při celkové detoxikaci těla, zlepšuje průchodnost krevních kapilár a tím umožňuje vyplavení usazenin z uzavřených kapilár z těla ven
 • pomáhá čistit ledviny, střeva a játra od těžkých kovů a léčiv
 • je vynikajícím pomocníkem při regulaci krevního tlaku, ať už vysokého nebo nízkého

Korálová voda Coral-Mine udržuje acidobazickou rovnováhu organismu, posiluje buňky a tkáně a preventivně působí proti rizikům rozvoje degenerativních onemocnění, u nichž jedním z faktorů je chronický nedostatek vápníku v převážně acidické stravě (v té souvislosti se zmiňují nádorová onemocnění, diabetes, artritida, onemocnění srdce a cév, osteoporóza, lupénka, ekzémy a alergie, Alzheimerova choroba, roztroušená skleróza, hypertenze, ledvinové a žlučové kameny, trávicí problémy, vředová choroba, ulcerativní kolitida a Crohnova choroba, chronická únava, svalové bolesti a křeče, bolesti hlavy, nespavost a další).

Pro pití korálové vody neexistují žádné kontraindikace. Mohou ji pít malé děti, těhotné a kojící ženy, pacienti užívající léky na ředění krve nebo imunosupresivech, pacienti s transplantovanými orgány či implantáty.

Jak si korálovou vodu připravit?

 • Nejlépe ráno (nalačno) dejte 1 malý sáček Coral Mine do velkého hrnku s 300-500ml vody o pokojové teplotě nebo ještě lépe 40-50°C teplé.
 • Obsah sáčku nevysypávejte. Zamíchejte nebo protřepte, nádobu překryjte víčkem a za 5 – 10 minut vypijte.
 • Použitý sáček můžete znovu vložit do nádoby s cca 1-1,5l vody, kterou uzavřete víčkem.
 • Korálovou vodu popíjejte v průběhu  celého dne, avšak vždy  dodržujte  časový odstup od jídla min. 15 minut před  nebo  hodinu po jídle.
 • Nikdy korálovou vodu nepijte s jídlem! Přípravky obsahující vápník působí zásadotvorně, což není žádoucí při procesu trávení, kdy tělo tvoří kyselé žaludeční šťávy.
 • Pokud k vašemu rannímu rituálu neodmyslitelně patří šálek dobrého čaje nebo kávy, vezměte si praktické balení Coral-Mine s 10 mini-sáčky do práce.
 • 1 sáček vložte do uzavíratelné láhve s 1-1,5 l vody a popíjejte v průběhu celého dne. Po vypití můžete dolít k sáčku v láhvi ještě vodu.
 • Nádoba, ve které je korál vložen, musí být uzavřená, jelikož minerály v korálu Sango jsou ionizované a vyprchaly by.
 • Požívejte ideálně přefiltrovanou vodu z kohoutku nebo balenou vodu s mineralizací kolem 200 mg/l.
 • Ověřte si, jakou máte tvrdost vody. Pokud voda z vodovodního řádu je tvrdší než 500mg/l CaCO3, používejte raději vodu balenou.

Voda z kohoutku ORP (+286mV), pH (6,99)

Korálová voda ORP ( -173mV), pH (9,13)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korálová voda – pomocník při chřipce i nachlazení

Tip: Pokud onemocníte chřipkou nebo jste nachlazení, vložte si jeden sáček do sklenice hodně teplé vody (+70°C), sklenici překryjte víčkem nebo talířkem, a po 5-ti vypijte. Tak to udělejte 2-3x v průběhu dne dle potřeby. Sáček můžete také do horké vody vysypat, zamíchat a rychle vypít. Uvidíte, že infekty v krku rychleji zmizí, protože bakterie a viry nesnášejí silně alkalické prostředí.

Důležité poznámky:

 • Spotřebujte vždy připravený Coral-Mine sáček během jednoho dne!
 • Nepoužívejte sodovku, pouze neperlivou vodu (v ideálním případě přefiltrovanou)! Nevařte!
 • Použitý sáček můžete rozstřihnout a použít jeho obsah na květiny – uvidíte, jak se jim bude dařit (přírodní hnojivo)


Vaše zdraví máte ve svých rukou. Pijte kvalitní, biologicky aktivní vodu!

Jak získat korálovou vodu Coral-Mine za klubové ceny všem ráda poradím,  pište na jana@zdravi-krasa-online.cz  nebo volejte 777 161 653

Korály a rybičky v moři

Časté otázky a odpovědi:

 

1. Mohou být korály z Okinawy zasaženy radiací z jaderné elektrárny ve Fukushimě?

Ostrovy Okinawa a Tukunoshima se nachází daleko jižně od větších ostrovů Japonska a jsou zcela mimo dosah radiace.  Nebyl zde zaznamenán ani minimální radioaktivní spad. Navíc je známo, že korálová voda má schopnost rychleji vytěsňovat radiaci a mírnit její negativní dopad na organismus.

2. Nemá těžba podmořského korálového písku nějaký negativní vliv na ekosystém kolem těchto ostrovů?

Pro těžbu korálů v této oblasti byla vládou Japonska přijata jasná kritéria, která mají za výsledek zlepšení stavu korálového ekosystému i přes těžbu korálového písku. Opatření se týkají ideální hloubky sběru podmořského korálu (sbírá se pouze kvalitní podmořský korál, nikoli povrchový fosilizovaný korál). Jelikož korál se rozmnožuje v mělkých vodách do 30-ti m, kde přijímá dostatek slunečního svitu, těžba korálového písku je povolena jen v hloubkách větších než 60 metrů. Také se dodržuje vzdálenost  minimálně 500 metrů  od pobřeží a 1000 metrů od korálových útesů, aby nebyly poškozeny. Korálový písek se sbírá jemnými pumpami, aby život ekosystému nebyl nijak výrazně narušen. Odsávání přebytečného písku ekosystému naopak prospívá a zlepšuje kvalitu korálových útesů kolem Okinawy a Tukunoshimy.

3. Hrozí riziko kontaminace korálu těžkými kovy a dalšími nežádoucími látkami?

Testy na těžké kovy a další látky jsou pravidelně prováděny a  jsou nařízeny přímo vládou Japonska. Žádné nežádoucí jedovaté látky ani bakterie  nebyly v podmořském korálovém písku zjištěny. Obsah těžkých kovů je prakticky nedetekovatelný a hluboce pod normy pro zdravotní nezávadnost. O korálu Sango je prokázáno, že naopak těžké kovy vytěsňuje z organismu, zamezuje jejich biologické dostupnosti pro organismus a také z vody vytěsňuje chlór.

V tomto článku jsou použity materiály z oficiálního webu  Coral-Club, fotografie www.coral-club.com a Fotolia © 2013

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..