Close

Alergie – poradíme vám jak na ně!

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na neškodné látky z našeho okolí. Může se objevit v důsledku vystavení se vlivu alergenů např. zvířecí srsti, peří, prachu, některých potravin, kosmetiky, léků, pylu, cigaretového kouře nebo bodnutí hmyzu. Alergeny jsou látky, které mohou vyvolat alergie. V některých případech jsou alergické reakce mírné, že ani nemusíte vědět, že na alergii trpíte.

Dnes budeme mluvit o Pollinóze, pylové alergii nebo senné rýmě. Bez léčby hrozí zhoršení nemoci  – od mírnějších příznaků podobných rýmě až po vznik bronchiálního astmatu. Čím dříve se poradíte s lékařem, tím větší máte šanci zastavit vývoj onemocnění. Hlavním způsobem léčby je alergenová imunoterapie.

Fytoterapie (bylinná terapie) se obvykle při léčbě pylové alergie nedoporučuje. Důvodem je, že mezi alergeny z pylu a z potravin často dochází k tzv. zkřížené reaktivitě: listy, stonky, květy a ovoce mohou vyvolat vážné alergické příznaky. Nikdo nemůže s přesností říct, zda bylinný přípravek nezpůsobí alergickou reakci nebo nebude mít za následek nějaké komplikace.

 

Pokud trpíte pylovou alergií, určitě Vám přijdou vhod následující doporučení:

 • v rizikovém období omezte pobyt venku (v přírodě, lese, v okolí domu a na zahradě)
 • sledujte pylové zpravodajství
 • zapomeňte na zemědělské práce (např. sekání trávy, sušení sena apod.)
 • nevětrejte, když je sucho a větrno (vyzkoušejte okenní sítě proti pylu a čističky vzduchu)
 • při jízdě autem nechte okna zavřená
 • pokud jdete ven, noste sluneční brýle a kšiltovku (zabrání pronikání pylů do očí)
 • nesušte prádlo venku nebo na balkoně (zabráníte tak zachycování drobných částeček pylu na oblečení)

Na procházku jděte v pozdní večer, kdy je výskyt pylu nižší než přes den díky menší cirkulaci vzduchu. Rovněž při dešti a po dešti je v ovzduší minimální koncentrace pylu.

V noci je dobré mít zavřená okna, aby pyl nevnikal do místnosti a nevyvolal nepříjemné příznaky alergie.

Po návratu domů se převlékněte a opláchněte si vlasy i tělo. Všude ulpívají částečky pylu. Vypláchněte si oči, nos a vykloktejte mírně slanou teplou vodou.

Také byste měli navštívit alergologa, abyste identifikovali alergeny, s kterými běžně přicházíte do styku. Poté Vám specialista předepíše léky zmírňující alergii např. antihistaminika a doporučí preventivní léčbu (očkování).

Výskyt pylové alergie není omezen pouze určitým obdobím či prostředím.

Chcete-li úspěšně překonat projevy alergie, doporučujeme dodržovat tři věci, které je třeba mít stále na paměti

 • zdravá výživa
 • vyvarovat se stresu
 • pravidelný pohyb a cvičení

Tato tři doporučení jsou důležitá pro všechny, nemocné i zdravé.

Velký význam při prevenci astmatu a alergie mají odlehčovací dietní terapie včetně postních kúr, které zahrnují pouze

 • zeleninu
 • ovoce (kromě citrusových plodů)
 • čerstvě vylisované ovocné a zeleninové šťávy (kromě citrusů)
 • půst po dobu 24 hodin (pitná voda je nezbytná)

Než se pustíte do dietního režimu, poraďte se s lékařem, který s Vámi prodiskutuje nový stravovací plán a další podrobnosti. Pokud se váš organismus dokáže snadno vyrovnat s omezením ve stravě a dojde k viditelnému zlepšení zdravotního stavu, můžete zařadit půst jednou týdně do vašeho životního stylu.

Zapamatujte si!

Bez ohledu na dietní opatření, pro která se rozhodnete v boji s alergií, mobilizujte veškeré své vnitřní síly k překonání nemoci a jděte do toho s maximálním odhodláním a dobrou náladou.

V případě alergických reakcí se doporučuje celková detoxikace těla a dostatečný pitný režim.
 

Doporučené produkty společnosti Dr. Nona :

Čaj Gonseen (Pijte až 0,5 l čaje denně)

Zvyšuje odolnost proti stresu, stimuluje imunitní systém, odvádí toxiny, usazeniny a tuky z organismu.  Vhodný při onemocnění plic a dýchacích cest. Při zvýšeném tlaku pijte několik šálků čaje Gonseen“ v průběhu dne, 1 čajový sáček zalijte 0,5 l horké vody (ne vařící)

Fáze – 3/9  Užívejte 2 kapsle nalačno 15 min před snídaní

Celková regenerace organismu. Harmonizuje látkovou výměnu, pomáhá při problémech s kůží (ekzémy, dermatitida, akné), vlasy a lámavým nehty. Pomáhá při vleklých infekcích, onemocnění štítné žlázy a orgánů dýchacích cest (bronchitida, astma, pneumonie).

Pulmoseen –  Užívejte 2 tobolky denně při alergické bronchitidě a astmatu.

Používá se především při onemocnění horních cest dýchacích (rinitida, sinusitida, tonzilitida, laryngitida) a plicních onemocnění včetně bronchiálního astmatu. Posiluje obranyschopnost organismu. Doporučuje se užívat také v zimě a v období prudkých výkyvů počasí.

Polévka Soupseen

Výživná polévka pro celkovou regeneraci organismu, zesiluje pozitivní účinky ostatních produktů Dr. Nona. Pomáhá při srdečně-cévních problémech, problémech látkové výměny, močového a žaludečního systému, při kožních problémech a snižování váhy. 

Cleanseen

Doporučuje se především při problémech trávicího ústrojí, střevních potíží a chronických zácpách. Pomáhá čistit střeva od toxických látek a usazenin, obnovuje mikroflóru střev a aktivuje metabolismus.

Okseen

Kombinace antioxidantů selenu, vitamínu E a křemíku účinně pomáhá proti škodlivému působení volných radikálů a posiluje obranyschopnost organismu. Ideální prostředek pro zvýšení imunity při napadení organismu různými druhy virových onemocnění, při alergických onemocnění, dermatitidě, ekzémech, rinitidě, sinusitidě, tonsilitidě, laryngitidě.

 Yamseen

Pomáhá při stresových stavech, depresi a nespavosti. Prevence onemocnění srdečně-cévního systému (arytmie, tachykardie, bolesti srdce)

Koupele s kvartetem solí

Koupele s éterickými oleji čistí, regenerují a prokrvují pokožku, zmírňují lupénku, ekzémy, alergie i akné. Pomáhají také na revmatické a artritické potíže, zlepšují pohyblivost kloubů a uvolňují svaly. Sůl lze využít navíc k léčivým zábalům, při masážích, k inhalacím při nachlazení nebo k oplachování obličeje. Kvartet solí do koupele  Dr. Nona přináší jedinečnou možnost  vyzkoušet kouzlo ponoření  se do léčivých vln Mrtvého moře ve  Vaší vlastní vaně!

Dodržujte pitný režim min. 1,5-2 litrů denně! (Doporučuje se vypít 30 ml vody na kg lidské hmotnosti, při onemocnění ledvin konzultujte množství tekutin s ošetřujícím lékařem.)

Naslouchejte svému tělu a buďte zdraví!

ZDROJ INFORMACÍ: Volně přeloženo z webového portálu Dr. Nona International LTD, „ALERGIE“, Blog – Alisa, informace k produktům z knihy Dr. Nona Kuchina Mrtvé moře – zdraví na dosah ruky